Wszelkie darowizny podlegają odpisom podatkowym

Jak odliczyć darowiznę od podatku? (PIT/O)

Jeżeli jesteś podatnikiem rozliczającym się z podatku dochodowego w Polsce i wesprzesz nasze Stowarzyszenie, możesz skorzystać z ulgi podatkowej z tytułu darowizny i zapłacić mniejszy podatek.

Odliczeniu od podstawy opodatkowania podlega cała kwota przekazana na rzecz Stowarzyszenia. Może jednak ona wynosić maksymalnie 6% dochodu uzyskanego w danym roku podatkowym.

Potwierdzenia darowizny nie dołącza się do zeznania podatkowego.

Darowizna powinna być udokumentowana (może być zażądana przez Urząd Skarbowy w trakcie kontroli), jednakże dokumentacji nie dołącza się do zeznania podatkowego.

Kto może odliczyć darowiznę?

Odliczeń dokonuje podatnik, który rozlicza podatek za pomocą:

• PIT-37
  • PIT-36
  • PIT-28

Do swojego zeznania podatkowego dołączasz załącznik PIT/O.

Udokumentowanie darowizny

Podstawą do rozliczenia jest potwierdzenie przelewu lub bankowy dowód wpłaty darowizny na konto Stowarzyszenia Synergia.

Jeżeli będą Państwo chcieli, oprócz potwierdzenia przelewu lub bankowego dowodu wpłaty, uzyskać potwierdzenie dokonania wpłaty darowizny, ze strony Stowarzyszenia Synergia, prosimy o kontakt z naszym biurem:

tel.: 81 441 75 79, 696 299 477

e-mail: stowarzyszeniesynergia@op.pl

Dodatkowe informacje

W przypadku wątpliwości co do sposobu odliczania darowizn skontaktuj się ze swoim księgowym, Urzędem Skarbowym lub Krajową Informacją Skarbową (tel. +48 22 330 03 30).