O stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Synergia zostało powołane z inicjatywy grupy 15 osób , którym nie jest obojętny los drugiego człowieka znajdującego się w potrzebie. Jesteśmy organizacją pozarządową , nie nastawioną na zysk  (non profit) , która została zarejestrowana w KRS dnia 18.06.2008r.

Działalność stowarzyszenia opiera się na pracy społecznej członków organizacji , a także wolontariuszy , o różnych kwalifikacjach zawodowych, wykształceniu, czy zainteresowaniach uzupełniających się jednak w razie rozwiązywania konkretnego problemu.

Celami działalności stowarzyszenia są :

• pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin ( w tym osób niepełnosprawnych),
  • opieka i pomoc ludziom chorym, niepełnosprawnym, zniedołężniałym,
  • ochrona i promocja zdrowia,
  • przeciwdziałanie patologiom społecznym,
  • opieka nad dziećmi,
  • wspieranie aktywizacji zawodowej w szczególności osób bezrobotnych oraz zagrożonych utratą pracy,
  • promocja zatrudnienia,
  • wspomaganie rozwoju gospodarczego, w tym rozwoju przedsiębiorczości.
  • podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wykształcenia ogólnego, rozwój kompetencji osobistych,
  • usprawnianie zaburzonych funkcji organizmu,
  • działania mające na celu właściwe wykorzystanie oraz odnawianie zasobów i składników środowiska naturalnego

Jesteśmy również instytucją szkoleniową nr 2.06/00079/2010.

Stowarzyszenie Synergia jest organizacją pożytku publicznego.

Nasz nr KRS 0000308456.